“Zini, ko es šodien darīšu? Iešu uz intīmpreču veikalu! Nekad neesmu bijusi. Es drusku uztraucos.” – stāstu savai draudzenei, kuru satieku īsi pirms šīs manas pirmās reizes.

Mēģinu izdomāt, ko teiktu, ja nejauši pretī nāktu kāds paziņa un redzētu, kur es ieeju. Bet tad mani pārņem pat gluži kareivīga sajūta: “Eju uz intīmpreču veikalu! Jā, tu dzirdēji pareizi.”.  Arī latviešu valodā “intīmpreču veikals” izklausās tik maigi un nevainīgi, salīdzinot ar anglisko “sex-shop”. Pati pie sevis pasmejos par to.

Atzīstos, ka šis ir mans pirmais intīmpreču veikala apmeklējums dzīvajā. Ir sanācis paklīst dažu interneta veikalu plauktos, bet tas arī viss. Līdz kaut kā pirkšanai arī neesmu vēl nokļuvusi. Vienmēr ir licies, ka tas nav man, ka man ir jau pirms tam viss jāzina, ko gribu un kas man patīk, ka esmu pārāk pareiza šādiem veikaliem. Mani stereotipi un aizspriedumi pazūd dažos mirkļos.

Esmu izvēlējusies Rīgas centrā esošo SexyStyle. Plus, mana priekšrocība ir tāda, ka sazinājos ar veikalu, uz kuru dodos, lai informētu, ka rakstīšu par to blogam. Līdz ar to man visu parāda, pastāsta, iespējams, vairāk nekā, ja būtu gājusi bez šādas iepriekšējas pieteikšanās.

Attēls: SexyStyle.lv
Veikals ir sadalīts divos stāvos. Pirmajā – zeķes un zeķubikses, pavedinoša sieviešu un vīriešu apakšveļa, fantāziju apģērbi un apavi, parūkas, kā arī plašs prezervatīvu, lubrikantu, masāžas un stimulējošās kosmētikas klāsts. Veikala otrajā stāvā ir iespējams iegādāties nerātnās dāvanas, seksa rotaļlietas, lateksa un vinila gultas veļu un apģērbus, dažādus BDSM aksesuārus.

Pirmkārt, cilvēki, kuri strādā šādos veikalos (labi, šajā veikalā, jo citos neesmu bijusi) ir atvērti, saprotoši un ir gatavi visu paskaidrot, atbildēt uz visiem jautājumiem. Neviens neuzbrūk ar jautājumiem par seksu un to, kas patīk, nepatīk. Ir sajūta, ka pārdevēja tiešām ir ieinteresēta pastāstīt un izglītot, ne tikai pārdot savu preci.

Ieraugot daudzas no veikalā redzamajām precēm, īpaši 2. stāvā, man nav ne jausmas, kas tas ir un kur to bāž.

Man nebija ne jausmas, ka intīmpreču piedāvājums ir TIK plašs. Turklāt, kā man saka, šis veikals vēl skaitoties salīdzinoši mazs, salīdzinot ar tiem, kas ir, piemēram, Vācijā vai Amerikā. SexyStyle piedāvā no visa pa bišķiņam (kas vispār neliekas bišķiņ), gan iesācējiem, gan arī profesionāļiem.

Attēls: SexyStyle.lv

Šī varētu būt viena no retajām reizēm, kad tiešām esmu priecīga, ka man ir kāds, kuram uzdot visus jautājumus. Parasti veikalos uz pārdevēju laipnajiem “Vai Jums kā palīdzēt?” es atbildu ar : “Nē, paldies, es tikai paskatos.”. Otrkārt, ja interneta veikalā preci var tikai apskatīt bildītē, tad šeit visu par pataustīt, iztaustīt, pasmaržot, apskatīt. Pārdevēja Vita stāsta, ka bieži vien cilvēki pārspīlē ar savām iedomām par intīmprecēm:

Daudzi domā, ka, ja dildo, tad vajag uzreiz lielu, masīvu, pamatīgu verķi, bet tā jau nav. Padomāsim reāli, kāds ir vīrieša dzimumloceklis dabā. Tas nav tik liels, kā daudzas no šeit pieejamajām rotaļlietām, tas ir arī tāds porno uzpūsts mīts.

Treškārt, konkrēti šis veikals atrodas plašās, gaišās telpās. Tas man rada uzticības sajūtu. Es neslēpjos pustumšā pagrabā, tas, ko es daru, nav nekas nepareizs. Man ir sekss un es esmu ieinteresēta uzzināt kaut ko vairāk par to. Šeit pat nav tā “metam kaunu pie malas” situācija, es vienkārši jūtos šeit kā jebkurā citā veikalā, tikai šeit pārdod intīmpreces. Nu, nedaudz jau es mulstu, skatoties uz visu veikala sortimentu, bet jo ilgāku laiku pavadu veikalā, jo mazāk kautrējos. 

Tā, nosacīti, ir arī tāda kā sevis izpēte. Kas man liek sakautrēties, kāpēc uz dažiem priekšmetiem, seksa rotaļlietām es skatos bez aizspriedumiem, bet par dažām man ir acis kubā? Ikdienā katrs dzīvojam tik ļoti savā pasaulē, ka aizmirstam, ka pastāv arī citas realitātes, citas patikšanas, fetiši – katram savs, tas gan.

Interesanti pavērot pašai sevi šajā veikala vidē, kur gar sienām stāv vibratori, dildo, apakšbikses ar šķēlumiem un krēmi anālās atveres muskuļu atslābināšanai.

Veikalā pavadu nedaudz vairāk nekā stundu (!!!), kamēr man visu izstāsta, parāda. Man šķiet, ka šajā laikā esmu uzzinājusi DAUDZ vairāk nekā jebkad jebkurā veselības mācības, bioloģijas, audzināšanas stundā kopā. Ne tik daudz par intīmprecēm, jo, jā, par tām jau skolā skaļi nerunā, bet par sievietes veselību, par attiecībām, par to, cik būtiska loma ir komunikācijai. Esmu diezgan pārliecināta, ka šajā veikalā vēl atgriezīšos.

Par to, ko tieši es redzēju un uzzināju – turpinājums sekos…

Jāpiebilst, ka veikala pirmo stāvu var apmeklēt bez vecuma ierobežojuma, bet otrais stāvs ir domāts tiem, kas vecāki par 18 gadiem.

Autore: Ilze Ozola
Paldies veikalam SexyStyle, jo īpaši Elīnai un Vitai!