Pirms kāda laika publicējām rakstu par sex-shop apmeklējumu. Tajā rakstījām par pārdomām un sajūtām, kas rodas, esot pirmo reizi šāda tipa veikalā Latvijā. Bet kas tad īsti stāv intīmpreču veikala plauktos? Šoreiz vairāk par to, kas pieejams bez vecuma ierobežojuma.

Prezervatīvi

Kas ir viena no pirmajām lietām, ar ko saistās sekss un intīmpreces? Lubrikants? Vibrators? Par tiem vēlāk, bet pirmais, ko redz, ienākot šajā veikalā, ir plašais prezervatīvu piedāvājums. Bieži to nelietošanai liek pretī argumentu par to, ka “spiež un neder”. Izrādās, ka bieži vien prezervatīvu lietotāji lieto nepareizo izmēru.

attēls: unsplash.com

Neviens nevalkā nepareizā izmēra apavus (vai zina, cik neērti ir, ja kurpe īsti neder), nu, re, izrādās, ka (prezervatīva) izmēram tomēr ir nozīme.

Bieži, īpaši, kad tikko uzsāktas dzimumattiecības (vidēji 16-17 gadu vecumā), standarta prezervatīvs ir par lielu un var vienkārši šļūc nost. Ja nu tomēr diskomforta izjūta arī pēc pareizā izmēra piemeklēšanas (standarta platums ir 53 mm) turpinās, tad iespējams ir jāizmēģina prezervatīvi bez lateksa. Vai varbūt tādi, kuriem klāt nav pielikts lubrikants?

Varbūt gribas izmēģināt kaut ko neprastāku? Kā būtu ar tumsā spīdošiem prezervatīviem (filmas Star Wars faniem – gaismas zobeni, you know :D)? Prezervatīvi ar dažādām garšām, smaržām – tie gan piemēroti orālajam seksam, jo to sastāvā esošās vielas var izraisīt izmaiņas maksts mikroflorā un var rasties iekaisums.

Nereti cilvēki aizmirst vai nezina, ka arī orāla seksa laikā būtu ieteicams lietot kādu izsargāšanos. Te pieejami ne tikai prezervatīvi, bet arī tādas kā īpašas plēvītes, kuras var uzklāt uz sievietes ārējiem dzimumorgāniem. Nemaz nezināju, bet izrādās, ka ir arī īpaši mācību prezervatīvi, kuriem ir austiņas, kas palīdz labāk saprast, uz kuru pusi tas ir jāvelk. Ir atstāta vieta spermas noplūdei, to var uzvilkt pat ar vienu roku.

Lubrikanti

Domāji, ka te būs divas pudelītes, no kurām izvēlēties to, kurai smukāks dizains? Nē! Lubrikantu šeit ir vairāki desmiti. Būtībā svarīgākais, kas ir jāzina, uz kādas bāzes – ūdens vai silikona – tas ir veidots.

Uz ūdens bāzes veidotie lubrikanti parasti ir dabīgāki, ķermenis gan ar laiku absorbē , bet tās ir 25-30 minūtes. Pēc tam, ja ir nepieciešamība, var atkārtoti uzklāt. Kā pamatu iesaka ņemt bez garšām, bez smaržām, maksimāli neitrālu variantu – domājot tieši par maksts veselību. Bet ir arī lubrikanti ar garšām, tie ir piemērotāki orāli apmierinot vīrieti. Lubrikantiem ar garšu ir pievienoti sīrupi, cukurs, kas var reaģēt ar sievietes pH līmeni un var rasties kādas komplikācijas pēc tam. Līdzīgi kā bija ar prezervatīviem, kuriem ir garšiņas.

Uz silikona bāzes veidotie – atgādina eļļu, neizžūst, bet šeit svarīgi (!!!) skatīties, vai ir saderība ar konkrēto prezervatīvu. Tos var izmantot arī masāžai, zinātāji saka, ka patīkamāk par eļļu, jo eļļa ir smagnēja, šie lubrikanti vairāk atgādina sievietes dabisko lubrikantu. Ir arī jutību pastiprinošie lubrikanti, kuriem ir pievienotas aktīvās vielas, piemēram, ingvers, baltie pipari, kanēlis, kas uzlabo asinsriti konkrētajā apgabalā. Tos neiesaka lietot alerģiskiem cilvēkiem. Uzklāti tie rada sildošu, kņudinošu, bet patīkamu sajūtu.

attēls: unsplash.com

Svarīgi par lubrikantiem – anālajam seksam lubrikants ir noteikti vajadzīgs, jo tur nenotiek nekāda veida dabīgā lubrikācija.

Krēmi un želejas jutības palielināšanai

Tie arī dalās – ir klitoriālie un ir vaginālie. Atšķirība ir tajā, kur tos lieto  – viens un tas pats nav lietojams abās lokācijās.  Ja tas ir klitoram, tad tikai tam, jo citādi var būt pārāk spēcīgas, pat nepatīkamas izjūtas. Jāuzmanās, lai pārāk nesakairinātu, ķīmiski neapdedzinātu urīnizvadkanālu. Vaginālie krēmi un želejas – ir gan tādi, kas palīdz savilkt stingrāk muskuļus vagīnā, gan arī tādi, kas uzlabo asinsriti, tie izraisa sildošu efektu. Tie palīdz nodrošināt to, ka maksts sieniņas paplašinās, nodrošina papildu lubrikāciju, pamudina erekciju.

Ir krēmi, kas piemēroti lietošanai uz dzimumlocekļa. Ir tādi krēmi, kas uzlabo sajūtas – uzlabo asinsriti – un ir tādi, kas to samazina. Dažkārt ir tāda problēma, ka ir grūti noturēt erekciju ilgāk par pāris minūtēm, tad šie krēmi un želejas var palīdzēt daļēji situāciju atrisināt. Krēms nav dakteris un nopietnu raižu gadījumā noteikti jādodas konsultēties pie kāda speciālista.

Dažu krēmu sastāvā ir lidokaīns – viela, ko lieto arī zobārsti, lai mazinātu jūtību smaganās dažādu manipulāciju laikā. Protams, šajos krēmos vielas koncentrācija ir daudz mazāka. Ja ir vēlme apmierināt vīrieti orāli un ir lietots šis krēms, tad gan vajadzētu pagaidīt kādas 15-20 minūtes. Kāda zinātāja dalās savā pieredzē:

attēls: unsplash.com

“Man vienreiz gadījās prezervatīvi, kas ir ar šo vielu, es nepamanīju, nodarbojos ar orālo seksu un pēc tam jutu, ka visa mute paliek tāda, kā pēc zobārsta apmeklējuma. Pazūd jebkāda jutība mutē.”.

Apakšveļa

Apakšveļa šeit ir ar šķēlumiem, bieži vien caurspīdīga, jo šī apakšveļa nav paredzēta valkāšanai ikdienā. Ir arī vīriešu veļa, ir klasiskie modeļi, bet vairums ir ar atvērumiem vai, piemēram, vīriešu apakšbikses ar mežģīnēm. Gandrīz visa vīriešu apakšveļa ir kaut kādā veidā koriģējoša, locekli var dažādos veidos nolikt un sakārtot, atkarībā no tā, kā grib, lai tas izskatās. Te var nākt un uzmērīt, apskatīt, aptaustīt, saprast, kas patīk, piestāv, uzrunā.

Masāžas eļļas un sveces

Nereti tās izmanto klasiski romantiskiem brīžiem. Ir tādas eļļas, kuras var izmantot gan masāžai, gan kā lubrikantu. Atkal svarīgi – ja tā ir klasiska, vienkārša masāžas eļļa, to nevajadzētu vagināli izmantot, tā nav paredzēta saskarei ar sievietes gļotādu.

Interesantākas eļļas ir ar garšām, attiecīgi pēc tam var ķermeni noskūpstīt, nolaizīt. Es gan tikai pasmaržoju vienu no piedāvātajām, bet tā smaržo pēc saldām konfektēm, domājams, ka tā arī garšo.

Jau kā kaut ko ne tik klasisku var izmantot masāžas sveci. To padedzina pāris minūtes, tā pakūst un tad izkusušo masu var lietot ķermeņa masāžai. Piepilda gan telpu ar patīkamu aromātu, gan arī ķermenis pēc tam tā smaržo. Nav jābaidās no apdedzināšanās, jo šīs sveces ir īpašas, kušanas temperatūra ir salīdzinoši zema – līdzīgi ķermeņa temperatūrai. Šīs sveces nav paredzētas asām sajūtām, tādas ir otrajā stāvā, BDSM stūrītī.  2. stāvs pieejams tiem, kas vecāki par 18 gadiem.

Autore: Ilze Ozola, īpašs paldies veikalam SexyStyle