Sekss – kā tur īsti ir ar to nevainības zaudēšanu, pirmo reizi un uzskatiem par to? Vai tu esi nevainīgs? Vai tu jau esi pazaudējis savu nevainību? Katru reizi, kad dzirdami šādi jautājumi, savelkas rokas dūrēs un skaļi gribas no jumtiem kliegt pāri pilsētai:

”NEVAINĪBA IR NOVECOJIS TERMINS, KAS NEKO NENOZĪMĒ! BEIGSIM TO LIETOT!”.

Pirmā problēma, kas ir ar šo terminu, ir tāda, ka sekss gandrīz visos gadījumos saprasts kā modelis “vīrietis-sieviete-penis-vagīnā”. Tas ir viens no variantiem un, nenoliedzami, daudziem pirmā seksuālā pieredze ir bijusi vai arī būs tieši šāda. Bet tas nenozīmē, ka tas ir vienīgais veids kādā mūsdienās cilvēkiem ir sekss. Sarunās ar draugiem ir dzirdēts arī tāds termins kā “tehniski nevainīgs” – cilvēkam ir bijis, piemēram, orālais sekss, sekss, izmantojot vibratoru, vai anālais sekss, tādi kārtējo reizi izspēlējot nevainības kārti. Kā var teikt, ka nav bijis seksa, ja orālajā seksā daļa no termina ir SEKSS?

gehhxqid2wu-nicole-mason

Sekss ir sekss un nav tādas vienas lietas kā īstais sekss.

Līdz ar to arī nevainība ir novecojis termins, kam nav vietas mūsdienīgā dialogā un sarunā par seksu. Lūdzu, nelietosim to.

Otrais iemesls, kāpēc nevainība kā termins neko nenozīmē (pat ja tomēr kāds lieto), ir tas, ka attiecināts tikai uz heteroseksuāliem cilvēkiem. Kā paliek ar visiem tiem, kuri sevi neidentificē ar šo orientāciju? Tici, ir, piemēram, lezbietes, kurām nekad nav bijis un nekad nebūs sekss ar kādu, kam ir dzimumloceklis. Bet vai tāpēc viņas visu mūžu skaitās nevainīgas?

Šajā punktā bieži cilvēki sāk runāt par himēnu jeb jaunavības plēvi – ja tā šķērsota, tad sieviete vairs nav nevainīga. Khem-khem. Ir meitenes, kuras piedzimst bez himēnas, ir meitenes, kurām tā var ieplīst bez jebkādas seksuālas iejaukšanās – piemēram, sportojot vai sevi satraumējot.

Himēna nav ķieģeļu siena, kurā kāds izurbj caurumu.

Tā pat nav plēve. Tas ir gļotādas slānītis, kurā ir caurumiņi, pa kuriem tek ārā mēnešreižu asinis. Un, redziet, šajā gadījumā ir runāts tikai par jaunieti, sievieti, bet kā paliek ar puišiem – viņiem taču nav himēnas. Arguments par jaunavības plēvi tiek lietots, lai kārtējo reizi kontrolētu sievietes ķermeni, mēģinot uzspiest to, ka “penis-vagīnā” tevi maina kā cilvēku, un tāpēc nevainīgs ir “labs, tīrs un skaists”, bet sekss ir “netīrs, pretīgs, vulgārs”. Ir pienācis laiks atvadīties no šiem stereotipiem. Mēs neviens šeit nesēdētu, ja nebūtu seksa.

3rewf5rp4jo-evan-kirby

Treškārt,  tu seksa laikā neko nepazaudē un otrs cilvēks neko nepazaudē. Pēc tam nav jāiet un kaut kas jāmeklē kastē “pazaudēts un atrasts”.

Jūs tikai iegūstat pieredzi, jā, to gan. Ko darīt ar šo pieredzi – ar to dalīties, to aizmirst, no tās mācīties – tas paliek tavā ziņā. Un, ja kāda konkrēta Tava pirmā reize, nav tāda, kādu tu to biji iedomājies, tas ir pilnīgi okay. Pirmās reizes dzīvē ir neskaitāmi daudzas.

Autore: Ilze Ozola