Pārslēgšanās uz menstruālajām piltuvēm var būt biedējoša, tāpēc esam apkopojuši dažus pārliecinošus argumentus, kāpēc tev vajadzētu mainīt pašreizējos menstruālās higiēnas produktus, kuri, tavuprāt, darbojas lieliski. Zemāk uzskaitīsim 10 ļoti labus iemeslus, kāpēc tev vajadzētu atteikties no paketēm un tamponiem un kļūt par menstruālās piltuves lietotāju.

1.Tas ir daudz ērtāk.

Ir ļoti vienkārši izmantot menstruālo piltuvi, kad esi pie tās pieradusi. Var paiet viens, divi vai pat trīs mēneši, lai pierastu, taču, tiklīdz viss ies uz priekšu bez aizķeršanās, tu vairs nevēlēsies atgriezties pie iepriekšējiem paradumiem. Vienkārši ievieto piltuvi makstī, pēcāk to izņem, iztukšo, nomazgā un izmanto atkārtoti. Dienas laikā (un arī naktī) tu pat nepamanīsi menstruālo piltuvi, un tā var palikt ievietota līdz pat 12 stundām atkarībā no tavu asiņu daudzuma.

2. Bezrūpība – šoreiz bez noplūdēm!

Mēs visas to esam piedzīvojušas. Kad mūsu pakete vai tampons ir pilnībā sasūcies, tas vairs neko nevar uzsūkt un var rasties noplūde. Tas var būt kaitinoši. Pareizi ievietota un atlocīta menstruālā piltuve nevar noplūst, pateicoties piltuves formai. Tāpēc tev nebūs par ko uztraukties. Taču, ja tomēr rodas noplūde, iespējams, ka piltuve nav bijusi pareizi izlocīta vai varbūt tu esi iegādājusies nepareizu izmēru.

3. Tu aizsargā savu ķermeni no kaitīgām ķīmiskajām vielām

Vai esi kādreiz apsvērusi, kādas ķīmiskas vielas satur paketes un tamponi? Daudzos no tiem ir līme, smaržas un pat balinātājs. Menstruālās piltuves ir izgatavotas no 100% medicīniska silikona, kaitīgas vielas tiem netiek pievienotas. Tā kā tamponi ne tikai absorbē asinis (bet arī dabiskos un nepieciešamos šķidrumus, kam ir jāatrodas makstī), tie var izraisīt sausumu un kairinājumu un pat alerģiju. Menstruālās piltuves vienkārši uzkrāj asinis, neietekmējot neko citu.

4. Tu palīdzi videi!

Vai zināji, ka menstruālo piltuvi var izmantot līdz pat 10 gadiem? Padomā par to, cik daudz pakešu un tamponu tu lieto vienu mēnešreižu laikā, un pareizini to ar gadu skaitu, cik ilgi tev ir mēnešreizes. Faktiski sieviete dzīves laikā patērē aptuveni 11 000 vienreizlietojamās paketes un / vai tamponus. Tas ir diezgan ievērojams atkritumu daudzums vienai personai! Pārejot uz ilgtspējīgāku pieeju, piemēram, menstruālo piltuvi, tu ievērojami samazināsi savu personīgo ietekmi uz vidi.

5. Ietaupi naudu

Tā kā vienu menstruālo piltuvi var lietot līdz 10 gadiem, tu, protams, arī ietaupi daudz naudas, jo katru mēnesi nav jāpērk paketes vai tamponi. Menstruālā piltuve atmaksājas pāris mēnešu laikā.

6.Tavs uzticamais ceļojuma draugs

Var būt ļoti kaitinoši, ja tev ir jāmaina tampons ik pēc 4-5 stundām – īpaši ceļojot. Mazās lidmašīnu tualetes tam nav īsti piemērota vieta, un nav arī patīkami skriet pa lidostām vai dzelzceļa stacijām, meklējot tualeti. Tā kā menstruālo piltuvi var izmantot līdz 12 stundām, tā var būt tavs ideālais ceļojuma draugs, jo tev par to nav jāuztraucas līdz pat dienas beigām, un tu vari ceļot bez uztraukumiem. Vēl viens pārliecinošs arguments ir tas, ka tu vari viegli peldēties baseinā vai jūrā ar menstruālo piltuvi. Izmantojot tamponu peldoties, var rasties problēmas, jo tampons var absorbēt daudz baktēriju.

7.Sports? Bez problēmām.

Varbūt tu domā, vai drīkst sportot, lietojot menstruālo piltuvi. Atbilde ir jā! Ar menstruālo piltuvi var nodarboties ar visdažādākajiem sporta veidiem. Peldēšana, fitness, joga, zirgu izjādes, riteņbraukšana – vispār nav ierobežojumu. Piltuve turas vietā, un tev pat nav jāuztraucas par to, ka karātos tampona aukla.

8. Ej gulēt ar savu menstruālo piltuvi

Ar menstruālo piltuvi var arī gulēt pa nakti. Vairs nav jāizmanto milzīgas kaitinošas nakts paketes. Tas ir diezgan lieliski.

9.Tās uzkrāj daudz vairāk asiņu.

Menstruālā piltuve faktiski var saturēt tik pat daudz asiņu kā 3 super tamponi. Tāpēc pat ar lielāku asiņu plūsmu menstruālā piltuve nav jāiztukšo tik bieži, cik būtu nepieciešams nomainīt tamponu. Tas atvieglo dzīvi.

10. Vairs nesatraucies par kaitinošiem tampona striķīšiem.

Tampona striķīši nav pārāk patīkami. Tie var samirkt no urīna, nejauši karāties ārā no tava peldkostīma, un tos var redzēt, ja tu ej gulēt kaila. Lietojot mentruālo piltuvi, šādu problēmu nav, tā pilnībā atrodas tava ķermeņa iekšienē.