Pagājušajā nedēļā veicām nelielu anonīmu aptauju, kurā vaicājām vīriešiem, kādus padomus viņi sniegtu jaunākam sev par seksu un attiecībām un kādi ir labākie padomi, ko viņi paši ir saņēmuši. Interesantākās atbildes mēs apkopojām šajā rakstā, un izrādās, ka tās nemaz nav tik sarežģītas, kā varētu likties.

Higiēna!

wpjygs79jma-nguy-n-linh
attēls: unsplash.com
,,Turi kuli tīru.“
,,Iepazīsti savu ķermeni, sakārto to pirms ķeries klāt seksam.”

Ja vīrietis kārtīgi nemazgājas, atbīdot priekšādiņu, zem tās uzkrājas dzeltenbāla, ziedei līdzīga viela, ko sauc par smegmu. Tā var izraisīt nepatīkumu aromātu, tādēļ jāmazgājas ir kārtīgi. Normāli vajadzētu būt tā, ka priekšādiņu viegli var atvilkt, atsedzot locekļa galviņu. Ja priekšādiņa ir ļoti stingra, erekcija varētu būt sāpīga. Ja Tava dzimumlocekļa priekšādiņa ir ļoti stingra, vari pamēģināt to nedaudz pastiept. Svarīgi ir arī pēc mazgāšanas kārtīgi nosusināt dzimumorgānus un ap tiem, lai neveidotos infekcijām un sēnītēm labdabīga vide.

Nesteidzies!

amzu5yfhdho-samuel-zeller
attēls: unsplash.com
„Nav nekādas nozīmes, kad būs tavs pirmais sekss!“
„Tas ir nozīmīgs, bet tā arī nav raķešu zinātne. Jābūt gatavam uzklausīt, izjust un nebūt egoistam.”

“Pareizā vecuma”, kad nodarboties ar seksu nav. Ja ticētu visam, kas tiek rakstīts vai sacīts, varētu padomāt, ka pilnīgi visi jaunieši nodarbojas ar seksu. Bet tā jau nav. Vidējais vecums, kad jaunieši sāk nodarboties ar seksu, ir 16 gadi. Tas nenozīmē, ka Tev 16 gadu vecumā ir obligāti jānodarbojas ar seksu. Ja ir bailes no pirmās reizes, tad tas bieži vien liecina par to, ka kaut kam vēl nejūtamies gatavi. Protams, ļoti var palīdzēt tas, ja maksimāli daudz uzzini par izsargāšanos, kā arī, ja izrunājies ar partneri par to, kā jūties.

Neuztraucies un izsargājies!

piqca1resgu-elizabeth-lies
attēls: unsplash.com
„Atbrīvojies!“
„Savs dzimumloceklis ar rokas palīdzību ir jāvirza no augšas uz leju un tad tas pats atradīs vietu, kur tam jānokļūst.“
„Nedomā par to!“
„Just do it, bet izsargājies no bērna.“

Prezervatīvi (vīriešu vai sieviešu) palīdz izsargāties gan Tev, gan partnerei pret inficēšanos un grūtniecību. Pret grūtniecību var izsargāties arī citādi. Visas citas pretapaugļošanās metodes (izņemot vīriešu prezervatīvu) pret grūtniecības iestāšanos lieto sievietes. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka izsargāšanās ir tikai sieviešu ziņā. Vīrietis arī par to ir atbildīgs.

Bauda ir abpusēja!

vczh1joyre8-eli-defaria
attēls: unsplash.com
„Dari citam tā, kā Tu gribētu, lai dara Tev.“
„Iemācies žonglēt!“
„Labākais padoms, ko man kāds ir sniedzis par seksu – dažādi padomi no konkrētām partnerēm par to, kas kurai patīk.“

Līdzīgi kā vīrieša dzimumloceklis piebriest, kad vīrietis ir uzbudināts, arī sievietei ir jābūt uzbudinātai un gatavai seksam. Lai tiešām bauda būtu abpusēja ir svarīgi iemācīties runāt un par to, kas patīk, kas sagādā baudu, jo ne visām meitenēm baudu sagādās, piemēram, kāju pirkstu sūkāšana.

Par attiecībām:

dpzlcfuwnaq-felix-russell-saw (1)
attēls: unsplash.com
„Attiecības ir salabojamas – ja kaut kas nenostrādā, tad nav uzreiz tās jāpamet.“
„Nav obligāti jāiepazīstas, lai pārgulētu. Un, jā, pirms nodarboties ar seksu pludmalē, pārliecinies vai kaut kur nevazājas pašvaldības policija.“
“Neuztver neko personīgi, aizstāvi savu viedokli un atceries sadarboties.”

Attiecības veido divi cilvēki, tāpēc svarīgs ir abu viedoklis un kopīgi kompromisi. Attiecības nav tikai sekss un lieliski pavadīts laiks, attiecībās ir arī konflikti, strīdi, kopīgi pārdzīvojumi, kas tās padara tikai stiprākas.